| محل منبع: | چین |
| نام تجاری: | Jnicon |
| گواهی: | CE,TUV,UL,RoHS |
| شماره مدل: | M25 |
| مقدار حداقل تعداد سفارش: | 100 (10 جفت نمونه) |
|---|---|
| قیمت: | negotiable |
| جزئیات بسته بندی: | کارتن صادراتی با کیفیت بالا |
| زمان تحویل: | 3-6 روز کاری |
| شرایط پرداخت: | T/T، Paypal، L/C، وسترن یونیون |
| قابلیت ارائه: | 10000 در روز |
| سطح حفاظت: | IP67 | جنسیت: | سوکت زن پلاگین مرد |
|---|---|---|---|
| سنجاق: | کانکتور ماده 3 پین | رتبه فعلی (A): | حداکثر 60 آمپر |
| مواد: | PPA | راه اتصال: | فشار قفل |
| ولتاژ عملیاتی: | 500 ولت | سیم مونتاژ: | اتصالات لحیم کاری یا پیچی |
| برجسته کردن: | 500V M25 circular panel mount connector,3 pin push locking power connector,IP67 waterproof M25 connector |
||
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
M25 waterproof Circular connector is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. Thanks to its screw based terminal, soldering is not required and installation just takes a few minutes.
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Circular Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
![]()
This M25 circular power connector has a waterproof rating of IP67. To assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
If soldering version needed, its also avialble.
![]()
تماس با شخص: Ms. Carly Lu
تلفن: +86 15986694303
اتصالات دایره ای ضد آب 2 پین ، اتصالات کابل مدور 50A 500V
اتصالات مدور ضد آب 20A 3 پین ، اتصالات مدور M19 IP68
اتصالات مدور ضد آب 5 پین ، اتصال دهنده مدور IP67 کابل برق IP67
اتصالات ضد آب ضد آب زنانه 3 پین طراحی انعطاف پذیر پایان مهر و موم شده
اتصال دهنده برق ضد آب IP67 با کابل ، اتصالات کابل برق 20A برق
کانکتور برق ضد آب 30A 500V ، اتصال دهنده برق J panelon Panel Mount Power
اتصال دهنده برق ضد آب Jnicon LED ، اتصال ضد آب M15 4 Way Parallel
اتصال دهنده ضد آب داده M16 IP68 ، اتصال دهنده زن مرد ضد آب IP68
نوع اتصال پانل ضد آب دیتا IP67 5A 12 Pin Female Plug Female with Socket
اتصالات ضد آب ضد آب زن Jnicon 9 Pin، IP67 3 Pin اتصالات ضد آب
اتصال داده ضد آب Bulkhead نارنجی ، اتصال دهنده ضد آب HDMI M25