| محل منبع: | چین |
| نام تجاری: | Jnicon |
| گواهی: | TUV, UL, 3C, CE, ROHS, ISO90001 |
| شماره مدل: | کانکتورهای دایره ای ضد آب |
| مقدار حداقل تعداد سفارش: | 100 (10 جفت نمونه) |
|---|---|
| قیمت: | negotiable |
| جزئیات بسته بندی: | 1. کیسه پلاستیک 2.carton 3.as در هر نیاز مشتری |
| زمان تحویل: | 3-5 روز |
| شرایط پرداخت: | L/C، D/A، D/P، T/T، Western Union، MoneyGram |
| قابلیت ارائه: | 10000 جفت در روز |
| نوع محصول: | کانکتور دایره ای 3 پین | جریان/ولتاژ: | کانکتور برق 50A 500 ولت |
|---|---|---|---|
| ماندگاری: | 1500 بار وصل/خاموش | سطح ضد آب: | IP67 |
| برنامه: | صفحه نمایش LED، تجهیزات الکتریکی | مواد تماس: | آلیاژ مس (صفحه طلا) |
| برجسته کردن: | 50A waterproof electrical connectors,M25 quick lock connectors,500V outdoor waterproof connectors |
||
Jnicon 3 Pin Male Female Waterproof Circular Connector 50A LED Lighting IP67
Description of Jnicon 3 Pin Male Female Waterproof Circular Connector
1. 2pin, 3pin, 9pin, 22 pin, 32 pins are available.
2. The max.cable diameter: 16.0 mm.
3. plug/unplug locking style,easy to assemble.
4. stable, compression, anti-explosion and anti-deformation.
5. gold-plated contact, high performance of corrosion resistance and electrical conductivity effectively deal with temperature rise.
6. protection level: IP67
Specifiction of 10A waterproof circular connector
| Connecting mode | plug/unplug Locking |
| Protection level | IP67 |
| Cable specification | Max 10AWG |
| diameter range | Φ6-Φ16 |
| Current rating(A) | 50A |
| Operating voltage(AC.V.rms) | 500V |
| Withstand voltage(AC.V)1min | 2500V |
| Temperature rating | -40°C~105°C |
| Method of connecting cable | Solder |
| Prevent the combustion level | UL94-V0 |
| Material | |
| Shell&insulated parts | High performance engineering plastics |
| Contact pin | Copper alloy(gold-plated) |
| Spring | Stainless steel |
Product detail picture
♦ Your drawings and samples are warm welcomed since our professional R&D team can help to customize the items you want.
♦ It can effectively resist vibration and shock, and can prevent broken connection caused by pulling cables. It is absolutely reliable and convenient to plug in very limited space.
![]()
FAQ
Q: How to buy your products?
A: You need to do as followings:
* Confirm Current Rating and Number of Contacts
* Confirm Connector and Contact Gender
* Confirm Assembly style
* Confirm Mating style ( series or parallel)
* Confirm Cable OD size
* Confirm Cable Length and Material.
Q. Do you have any MOQ limit for led light order?
A: Low MOQ, 1pc for sample checking is available.
Q: Do you have a guarantee of your product quality?
A: Yes, we provide warranty for one year.
تماس با شخص: Ms. Carly Lu
تلفن: +86 15986694303
اتصالات دایره ای ضد آب 2 پین ، اتصالات کابل مدور 50A 500V
اتصالات مدور ضد آب 20A 3 پین ، اتصالات مدور M19 IP68
اتصالات مدور ضد آب 5 پین ، اتصال دهنده مدور IP67 کابل برق IP67
اتصالات ضد آب ضد آب زنانه 3 پین طراحی انعطاف پذیر پایان مهر و موم شده
اتصال دهنده برق ضد آب IP67 با کابل ، اتصالات کابل برق 20A برق
کانکتور برق ضد آب 30A 500V ، اتصال دهنده برق J panelon Panel Mount Power
اتصال دهنده برق ضد آب Jnicon LED ، اتصال ضد آب M15 4 Way Parallel
اتصال دهنده ضد آب داده M16 IP68 ، اتصال دهنده زن مرد ضد آب IP68
نوع اتصال پانل ضد آب دیتا IP67 5A 12 Pin Female Plug Female with Socket
اتصالات ضد آب ضد آب زن Jnicon 9 Pin، IP67 3 Pin اتصالات ضد آب
اتصال داده ضد آب Bulkhead نارنجی ، اتصال دهنده ضد آب HDMI M25